Gluten hassasiyeti veya çölyak hastalığı olan bireyler için, mısır önemli bir alternatif gıda kaynağı sunmaktadır. Gluten içermeyen bir tahıl olması nedeniyle, bu kişiler mısırı diyetlerine dahil edebilirler. Ancak, mısırın işlenmesi sırasında diğer glutenli tahıllarla temas edebileceği için dikkatli olunması gerekmektedir.
Evet, gluten hassasiyeti (çölyak hastalığı veya gluten intoleransı) olan kişiler mısır tüketebilir.
Mısır, gluten içermeyen bir tahıldır. Ancak, endüstriyel üretim süreçlerinde veya aynı tesiste işlenen diğer tahıllarla çapraz bulaşma riski vardır. Bu nedenle, paket üzerindeki "glutensiz" ibaresine dikkat edilmeli ve güvenilir sertifikalara sahip markalar tercih edilmelidir.
Mutfak
Gerçek sahlep tozu ile sahlep yapılır mı?
Gluten hassasiyeti olanlar mısır yiyebilir mi?
Göbek marulun diğer adı nedir?
Gemlik'in en iyi siyah zeytini nerede yetişir?
Golf Roko'nun içinde ne var?
Gluteni en az içeren kahvaltılık nedir?
Gyoza ve Japon mantısı aynı mı?
Gemici fasulyesi farkı nedir?
Göbek marul ve kıvırcık marul aynı mı?
Granit tart kalıbı iyi mi?
Gerçek Acıbadem kurabiyesinin içinde ne var?
Granit mi daha iyi döküm mü pizza tavası?
Gaziantep pizza hangi hamurla yapılır?
Gullorikya nerenin tatlısı?
Guacamole nedir, nasıl yapılır?
Granel ve normal yulaf farkı nedir?
Gemi mutfağında hangi yemekler yapılır?
Glikojeni en çok hangi besinlerde bulunur?
Gerçek limonata nasıl yapılır?
Gastronomi ve mutfak kültürü arasındaki fark nedir?
Gin çeşitleri nelerdir?
Glutensiz makarna hangi undan yapılır?
Gece yatarken ne atıştırılır?
Girebi ne işe yarar?
Gerçek mozzarella peyniri ile pizza nasıl yapılır?
GS sarı kırmızı nasıl yapılır?
Gece yatmadan önce ne yenmeli?
Geleli Kebap nerenin meşhur yemeğidir?
Gastronomi nedir kısaca tanımı?
Geçmişi 16. yüzyıla uzanan Osmanlı mutfağında hangi adla da bilinen bir hel..
Gelincik otu köftesi nasıl yapılır?
Glutensiz kadayıf nasıl yapılır?
Göle yoğurt mayası çalmak neden tutmaz?
Gulaşın en güzel hangi etten yapılır?
Granit kek kalıbı mı daha iyi döküm mü?
Gerçek su böreği hamuru nasıl açılır?
Gemlik siyah zeytin fidanı ne zaman dikilir?
Glutensiz makarna nasıl yapılır?
Gerçek kaşar peyniri hangi sütten yapılır?
Glutensiz en güzel ne yapılır?